Besöksadress

Junibacken
Galärvarvsvägen 8
115 21 Stockholm

Tel (växel): 08-587 230 00


Fakturaadress

Sagolekhuset Junibacken AB
Kund-id FSX3552
FE 301
105 69 Stockholm

Fakturor mailas till Inbox.lev.956877@arkivplats.se.
Vårt organisationsnummer är 556462-6298.

Våra medarbetare

Ledningsgrupp

Caroline Dagerstål

Food and beverage manager

070-146 17 51 caroline.dagerstal@junibacken.se
Kajsa Medin Hansen

Kajsa Medin Hansen

VD

kajsa@junibacken.se

Sanna Pedersen

Verksamhetschef

073-320 45 49 sanna.pedersen@junibacken.se

Tove Blum

Kommunikations- och marknadschef

tove.blum@junibacken.se

Administration

Anna-Luisa

Anna-Luisa Astridsson

Detaljhandelsansvarig

anna-luisa@junibacken.se

Elin Ihre

Redovisning/lön

elin.ihre@junibacken.se
Jennifer, Kommunikatör på Junibacken

Jennifer Claesson

Digital kommunikatör

073-542 18 55 jennifer@junibacken.se

Oskar Karlsén

Fastighetsansvarig

070-799 66 00 oskar.karlsen@junibacken.se

Sara Andersson

Publikchef

070-976 37 44 sara.andersson@junibacken.se

Sara Danielsson

Pedagogikansvarig

070-674 19 85 sara.danielsson@junibacken.se
Sara Viteri

Sara Viteri

Försäljningsansvarig

073-321 19 99 sara.viteri@junibacken.se

Restaurang och festvåning

Rasmus Larsson

Restaurangansvarig

070-240 89 04 rasmus.larsson@junibacken.se

Ensemble

Alexander

Spelar Tommy

Alicia

Spelar Pippi Långstrump

Benjamin Johansson

Ljudtekniker

David Krafft

Skådespelare

Eliam

Spelar Tommy

Elvira Eberfors

Koordinator till Pippi flyttar in

pippikoordinator@junibacken.se

Emilia

Spelar Annika

Emmelie Rosenberg

Skådespelare

Emmy

Spelar Pippi Långstrump

Eric Rusch

Skådespelare

Hillevi

Spelar Annika

Kayla

Spelar Pippi Långstrump

Lea

Spelar Pippi Långstrump

Lilly

Spelar Annika

Måns

Spelar Tommy

Matilda Bördin

Skådespelare

Mikael Kallin

Konstnärlig ledare och regissör

070-327 78 58 mikael.kallin@junibacken.se

Mio

Spelar Tommy

Nadja Tigerschöld

Ljudtekniker

Otto

Spelar Tommy

Paula Helander

Koreograf och regiassistent

Rebecka

Rebecka

Spelar Annika

Sofia Pilesjö

Sofia Pilesjö

Skådespelare

Stella

Spelar Annika