Besöksadress

Junibacken
Galärvarvsvägen 8
115 21 Stockholm

Tel (växel): 08-587 230 00


Fakturaadress

Sagolekhuset Junibacken AB
Kund-id FSX3552
FE 301
105 69 Stockholm

Fakturor mailas till Inbox.lev.956877@arkivplats.se.
Vårt organisationsnummer är 556462-6298.

Våra medarbetare

Ledningsgrupp

Kajsa Medin Hansen

VD

kajsa@junibacken.se

Rasmus Larsson

Food & Beverage Manager

070-240 89 04 rasmus.larsson@junibacken.se

Sandra Axell Katouzi

Kommunikation- och marknadschef

070-754 22 43 sandra@junibacken.se

Sanna Pedersen

Verksamhetschef

073-320 45 49 sanna.pedersen@junibacken.se

Administration

Astrid_Ågren

Astrid Ågren

Digital kommunikatör

astrid.agren@junibacken.se

Malin Niklasson

Digital kommunikatör (föräldraledig)

070-141 13 27 malin.niklasson@junibacken.se

Oskar Karlsén

Fastighetsansvarig

070-799 66 00 oskar.karlsen@junibacken.se

Sara Andersson

Publikchef

070-976 37 44 sara.andersson@junibacken.se

Restaurang och festvåning

Rasmus Larsson

Food & Beverage Manager

070-240 89 04 rasmus.larsson@junibacken.se

Veli Myllärinen

Köksmästare

veli@junibacken.se

Ensemble

Alexander

Spelar Tommy

Axel

Spelar Tommy

CajsaLisa

Spelar Pippi Långstrump

Caspian

Spelar Tommy

David Krafft

Skådespelare (föräldraledig)

Einar

Einar

Spelar Tommy

Emilia

Spelar Annika

Emmelie Rosenberg

Skådespelare

Eric Rusch

Skådespelare

Hanna

Spelar Pippi Långstrump

Horace

Spelar Tommy

Jennifer

Spelar Annika

Jonathan

Jonathan

Spelar Tommy

Julia Frisberg

Skådespelare

Julie

Julie

Spelar Annika

Juni

Spelar Pippi Långstrump

Leah

Spelar Annika

Lilly

Spelar Pippi Långstrump

Maja

Maja

Spelar Annika

Mikael Kallin

Konstnärlig ledare och regissör

070-327 78 58 mikael.kallin@junibacken.se
Rebecka

Rebecka

Spelar Annika

Sora

Spelar Annika

Tuva

Spelar Annika

Walter

Walter

Spelar Tommy