På sidan Inför besöket besvaras många frågor som brukar dyka upp när man är på väg hit första gången.

Kalendariet hittar du också dagsaktuell information om vad som händer på Junibacken just nu.

Besöksadress

Junibacken
Galärvarvsvägen 8
115 21 Stockholm

Tel (växel): 08-587 230 00

Fakturaadress

Sagolekhuset Junibacken AB
Kund-id FSX3552
FE 301
105 69 Stockholm

Obs! Ny fakturaadress!

Vårt organisationsnummer är 556462-6298.

Fakturor mailas till Inbox.lev.956877@arkivplats.se.

Våra medarbetare

Anna-Luisa Astridsson

Inköpsansvarig bokhandeln

070-407 67 54 anna-luisa@junibacken.se

Eva Blomkvist

Pedagogisk chef & tf fastighetschef

070-140 17 04 eva.blomkvist@junibacken.se

Fredrik Björlin

Food & beverage manager

073-687 67 08 fredrik.bjorlin@junibacken.se

Ida Thalén

Fastighetschef – föräldraledig

076-885 85 82 ida.thalen@junibacken.se

Kajsa Medin Hansen

VD

070-838 07 27 kajsa@junibacken.se

Linn Bäckman

Innehållsansvarig

072-357 53 33 linn.backman@junibacken.se

Malin Lundberg Emilsson

Affärsutvecklingschef

070-475 23 04 malin@junibacken.se

Melina Waldenmaier

IT-chef

070-73 065 73 melina.waldenmaier@junibacken.se

Mikael Kallin

Konstnärlig ledare och regissör

070-327 78 58 mikael.kallin@junibacken.se

Minoo Bigner

Bokhandelschef

072-316 80 40 minoo.bigner@junibacken.se

Sanna Pedersen

Verksamhetschef

073-320 45 49 sanna.pedersen@junibacken.se

Sara Andersson

Försäljningsansvarig – Event och skola

070-860 36 21 sara.andersson@junibacken.se

Wictoria Kennerberg

Arbetsledare drift & ateljé

070-8833757 wictoria.kennerberg@junibacken.se